W 1922 roku w małym warsztacie, w którym produkowane są zagłówki do foteli fryzjerskich, rozpoczyna się historia sukcesu firmy GREINER GmbH. Do dziś ta rodzinna firma z siedzibą w szwabskiej miejscowości Pleidelsheim przestrzega wartości założyciela Waltera Greinera i produkuje funkcjonalne produkty o atrakcyjnym wzornictwie i najwyższej jakości. W międzyczasie trzecie i czwarte pokolenie prowadzi firmę i może osiągnąć status uznanego dostawcy foteli medycznych, foteli fryzjerskich i wnętrz samochodowych.

1922

Lata założycielskie i pierwsze sukcesy

Walter Greiner Senior zakłada firmę “GREINER Stahlmöbel” i kładzie nią kamień węgielny pod dzisiejsze przedsiębiorstwo. Mały warsztat mechaniczny mieści się w dawnych pomieszczeniach browaru. Na początku produkowane są metalowe części do foteli fryzjerskich i metalowe ramy dla przemysłu meblowego. Wkrótce mechanikowi udaje się zdobyć sławę regionalnego dostawcy wysokiej jakości.

1928

Lata założycielskie i pierwsze sukcesy

W 1929 roku, na rok przed wielkim światowym kryzysem gospodarczym, interesy szły już źle. Mimo słabego popytu, dzięki wysokiej jakości produktów, firmie udaje się sprzedawać swoje wyroby poprzez wyspecjalizowane hurtownie na terenie byłej Rzeszy Niemieckiej. Mimo że w czasie kryzysu gospodarczego produkcja przemysłowa mocno spada, firma rozwija się umiarkowanie. Realizowane są pierwsze zamówienia eksportowe ze Szwecji i Holandii.

1936

Lata założycielskie i pierwsze sukcesy

Z powodu zbrojeń wojennych brakuje surowców. W konsekwencji produkcja własnych towarów jest ograniczona. W celu zachowania miejsc pracy produkcja jest uzupełniana przez pracę najemną.

1945

Lata założycielskie i pierwsze sukcesy

Z resztek materiału wojennego wytwarza się wszelkiego rodzaju przedmioty ze stali, takie jak misy na owoce, podstawki pod butelki z winem, podstawki pod znaczki pocztowe czy podstawki pod wodę święconą. Również ostatnie resztki stali przerabia się na sprzączki do pasków i wisiorki.

1950

Od producenta części do specjalisty od foteli fryzjerskich

Regularne życie biznesowe powoli się rozwija i GREINER zaczyna produkować całe ramy z rur stalowych dla foteli fryzjerskich.

1960

Od producenta części do specjalisty od foteli fryzjerskich

W 1960 roku GREINER osiąga po raz pierwszy roczny obrót w wysokości 1 miliona marek. W tym samym roku rozpoczyna się rozwój i produkcja własnych foteli fryzjerskich. Już w 1962 roku firma prezentuje swój pierwszy fotel fryzjerski z pompą hydrauliczną. Fotel przekonuje nowoczesnym designem i przemyślaną obsługą, dzięki czemu zdobywa duży sukces rynkowy.

1966

Od producenta części do specjalisty od foteli fryzjerskich

Branża meblarska i fryzjerska przeżywa kryzys, ponieważ zmniejsza się trend na urządzanie mieszkań. GREINER rozpoznaje niszowe możliwości dla jakościowych dostawców i dodaje tapicerkę do swojego procesu produkcyjnego.

1972

Rozbudowa działów

GREINER przejmuje asortyment foteli fryzjerskich firmy Röder Söhne. Prawie dokładnie w 50 rocznicę założenia firmy, klasyczny fotel fryzjerski “Modell 903” święci triumfy w branży coiffeur. Jest on nadal prawie niezmienioną ofiarą i żywym staruszkiem wśród foteli fryzjerskich z tego okresu. Nawet dzisiaj cieszy się szczególnym uznaniem naszych klientów. W tamtym czasie model ten charakteryzował styl całej epoki salonów fryzjerskich i barberskich – dziś nadal jest chętnie kupowanym klasykiem. W tym samym roku powstają pierwsze fotele medyczne. Ze względu na wysoką jakość i głębokość produkcji krzesła te od razu przekonują do siebie szpitale i gabinety lekarskie.

1979

Rozbudowa działów

Ekspansja w całej Europie wymaga większych pomieszczeń dla administracji i produkcji.

1985

Rozbudowa działów

Firma wciąż się rozwija i ponownie osiąga granice możliwości. W związku z tym zostaje zakupiona nowa nieruchomość w Pleidelsheim.

1988

Rozbudowa działów

GREINER GmbH przejmuje firmę Scheel-Mann Sitze GmbH z siedzibą w Heimerdingen i rozszerza swój asortyment o siedzenia dla sektora motoryzacyjnego i pojazdów użytkowych. W ten sposób można zapewnić sobie markę, jak również nowe kompetencje w zakresie rozwoju siedzeń samochodowych. Jesteśmy jedną z niewielu firm w Niemczech, która obejmuje cały pionowy proces powstawania siedzenia samochodowego – od wstępnego projektu do produktu końcowego. Następnie zakład produkcyjny i budynek administracyjny muszą zostać powiększone, ponieważ produkcja siedzeń samochodowych została przeniesiona do Pleidelsheim.

1997


Zarządzanie jakością i zwiększanie głębokości asortymentu

GREINER GmbH wdraża zorientowany na procesy system zarządzania jakością zgodnie z DIN EN ISO 9001 (później DIN EN ISO 185), który jasno opisuje i reguluje wszystkie procesy biznesowe za pomocą opisów procesów i instrukcji pracy. Najbardziej postępowe metody zarządzania jakością i bezawaryjna praca tworzą odpowiednie ramy dla zapewnienia jakości i nawiązania niezawodnych relacji z naszymi klientami. Ponadto firma angażuje się w zachowawcze i efektywne obchodzenie się z zasobami naturalnymi.

2000

Zarządzanie jakością i zwiększanie głębokości asortymentu

W 2000 roku firma GREINER przejęła firmę Nubert i powiększyła swoją firmę o krzesła do szamponów dla działu fryzjerskiego. W ten sposób firma GREINER GmbH spełnia wysokie wymagania właścicieli salonów dotyczące ponadczasowego i nowoczesnego wzornictwa mebli.

2013

Zarządzanie jakością i zwiększanie głębokości asortymentu

Pierwszy własny system masażu dla krzeseł do szamponu zostaje ukończony. Ponieważ istnieje duże zapotrzebowanie na fotele do manicure i pedicure, które dobrze komponują się z wnętrzem salonu, GREINER rozwija fotel “cosmolore SPA”, który od tego czasu jest dostarczany.

2014

Zarządzanie jakością i zwiększanie głębokości asortymentu

Na rynku pojawia się pierwszy szampon i leżanka wellness. Klienci mogą się myć w pozycji siedzącej lub leżącej, tak jak sobie tego życzą. Ze względów ergonomicznych fryzjer może elektrycznie regulować wysokość pracy.

2016

Zarządzanie jakością i zwiększanie głębokości asortymentu

W kwietniu 2016 roku firma przenosi się do większego budynku w Pleidelsheim. Zwiedzający i zainteresowani klienci mogą zapoznać się z marką GREINER na naszej powierzchni wystawowej 350 m². Jeszcze w tym samym roku co przeprowadzka firmy, GREINER GmbH wprowadza wraz z MULTILINE NEXT DC, MULTILINE NEXT IT i MULTILINE NEXT AC nową generację krzeseł na rynek, która wyznacza nowe standardy w kwestii techniki, designu, technologii. Tym samym firma aktywnie spełnia zwiększone wyzwania po dłuższym okresie rozwoju, które skutkują w terapii infuzyjnej, chirurgii ambulatoryjnej i dializoterapii.

2022

Świętujemy 100 lat Griener!!!